Üretim Ekranı

ProkserNET Üretim Ekranı
Bu ekranda üç boyutlu olarak tesisin genel görünümü birebir modelleme yapılarak verilmiştir.  Görünüm açısından anlaşılabilirlik üst düzey seviyesindedir. Animasyon da gözüken her bir malzemenin stok miktarı üzerindeki rakamlarla belirtilmiştir. Her üretim sonunda rakam değerleri değişmekte stok kontrolü yapılan malzemelerin değerleri düşmektedir. Silolar  ve katkı depoları üzerine geldiğinde transparanlaşan bir görüntü ortaya çıkar ve bir malzeme yükselir. Yükselen malzemenin değeri stok kontrolü yapılıyorsa silodaki malzeme değeri ile tamamen aynıdır. Değerleri de tamamen birebir gerçeği yansıtmaktadır. Mouse silo ve katkı bunkerleri üzerinden çekildikten 10 sn ye sonra eski görümüne geri gelir. Ekran kontrol ve bilgilendirme bölümü  olarak ikiye ayrılır.
Bilgilendirme ekranı animasyon üzerinde değerlerle yansıtılmaktadır. Animasyonun sol üst köşesinde agregalar bölümü vardır. Burada istenen ölçülen ve hata değeri olmak üzere 3 değer gösterilmektedir. Üretim başlamadan önce bütün istenen değerleri seçilen reçete ye göre yeşil renkte gösterilmektedir. Seçim işlemi
bittikten sonra istenen değerler kısmı otomatik olarak güncelleşecektir. Agregaların hemen yanında su ve katkı değerleri belirtilmektedir. Su ve katkı değerleri reçete ye göre otomatik olarak değişmektedir. Su ve katkı değerlerinin hemen yanında çimento değerleri gözükmektedir.
İstenen: Reçetede kullanıcı tarafından girilen değer.
Ölçülen: Üretim sırasında ölçülen değer.
Hata: İstenen değer ile ölçülen değer arasındaki fark.
Ekranın sol alt kesiminde ise agregaların, çimentoların, katkıların, suyun ve mikserin periyot değerleri belirtilmektedir. Mikserin üzerine mause ile gelindiğinde ise mikserin çalışma süresi, üretim esnasında bakıldığında o anki periyot ile yapılması gereken toplam periyodu, her bir üretimde ne kadar metreküp üretim yapacağını, mikserin boşaltma süresini, mikserin karıştırma süresini belirtmektedir.
Agrega değerlerinin o anki tartım değerleri tartım bandı değeri üzerinde rakamsal olarak gösterilmektedir. Çimentonun tartım değeri ise çimento bunkerinin üzerinde, suyun ve katkının kendi bunkerlerinin üzerinde gözükmektedir. Mikserin karıştırma süresi mikser karıştırmaya başladığında mikser üzerinde çıkmaktadır. Mikserin boşaltma süresi mikser kapağın üzerinde boşaltma işlemi başladıktan sonra çıkmaktadır. Mikser kapağının ucundaki noktalar kapağın açık ve ya kapalı olma durumudur. Kırmızı renkte ise kapalı, yeşil renkte ise açık durumdadır.
Alt kısımda ise gün sonu butonu, kullanıcı adı, şantiyenin adı, saatlik ortalama üretim ve günlük üretim belirtilmiştir.
Saatlik Ortalama Üretim: O gün içerisinde yapılan üretimin saate oranıdır.
Günlük Üretim: Gün başından itibaren yapılan toplam üretim miktarını metreküp olarak gösterir.

İLETİŞİM

İLETİŞİM

  • Adres : 1245 Sokak No:15/G Yenişehir Konak İZMİR 35110 TÜRKİYE
  • Telefon : +90 232 449 28 18
  • Fax : +90 232 449 28 48
  • Email : prokser@prokser.com.tr

BİZE ULAŞIN