ProkserNET Beton Santrali Otomasyon Programı Özellikleri

1. Microsoft DirectX, Microsoft Visual Studio .NET 2010 altyapısı, 3D modelleme ve SQL yöntemi ile hazırlanan tamamen firmamız mühendisleri tarafından geliştirilen bir program. Program tamamen Türkçe olması sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Programda Türkçe dışında standart olarak İngilizce ve Rusça’da dil seçeneklerinde bulunmaktadır.

2. Üretim Ekranı; Microsoft DirectX yapısı sayesinde daha iyi ve anlaşılır bir animasyon ekranı. Üretimin her anında animasyon ekranından tüm tesisin çalışmasının takip edilmesi sağlanmaktadır. Üretim esnasında istenen değerler, tartılan ve arada oluşabilecek farklar gösterilecektir. Tartılan değerlerin akış miktarları, ayarlanan parametrelere göre kontrol edilerek tartım ve boşaltım sırasında akış olmadığı animasyon ekranında ve sesli olarak uyarılacak. Üretim esnasında reçeteyi değiştirmeden su ilave edilebilir veya kısılabilir. Bu işlem üretim esnasında birden çok defa yapılabilir. Üretim esnasında siparişin değişmesi durumunda mümkün olduğu kadar (tartımları tamamlanmış malzemeden daha az üretim yapılamaz) üretim miktarı azaltılabilir veya artırabilir.
3. Kayıt Giriş; Reçete girişi sonsuz kayıt olarak reçete girişi yapılabilir. Müşteri şantiye; sonsuz sayıda müşteri tanımlanabilir ve bu müşterilere sonsuz sayıda şantiye tanımlanabilir. Kamyon ve şoför; sonsuz sayıda kamyon ve şoför tanımlanabilir. Silo ve malzeme tanımlamaları operatör tarafından kolaylıkla değiştirilebilir. Stok kayıtları bilgisayardan takip edilebilir.

4. Ayarlar;
Otomasyon sistemi parametrik olarak çalıştığı için, tesisin tesisin en verimli ve güvenli bir şekilde çalışması için parametreler herkesin anlayıp ayarlayabilieceği gibi dizayn edilmiştir. Eğer kullanıcının parametrelere müdahale etmesi istenmez ise erişmesi veya müdahale etmesi engellenebilir.
5. İzleme; İstenildiğinde geçmiş üretim kayıtlarının detaylarına bakılabilir. Gerektiğinde yazdırılabilir. Müşteri, Şantiye, Kamyon, Sürücü bilgileri değiştirilebilir.

6. Raporlama; sonsuz sayıda üretim kaydını hafızada tutarak istenildiği zaman değişik birleşim (müşteri, reçete, kamyon, vb. birçok) seçenekleriyle rapor alınabilir. Stok raporları da aynı şekilde raporlana bilir. Raporlamalar istenilen tarih araklıklarında; günlük, aylık, yıllık veya belirtilen tarih aralığında gruplu/grupsuz olarak raporlanabilir. Kamyon, sürücü gibi unsurların grafiksel olarak performans raporları alınabilir. Raporlar yazıcıdan kâğıda yazdırılabildiği gibi , Excel veya PDF formatında kaydedilebilir.

7. İrsaliye;
Üretim sonunda yada üretim başında irsaliye basılabilecektir eğer üretim sonunda irsaliye basılmak istenmez ise istenildiği zaman geçmiş üretimlerden irsaliye basılabilir. İrsaliye çıktıları aynı anda birden fazla yazıcıya gönderilebilir. Ayrıca geçmiş üretimlerden irsaliye basılmak istendiği takdirde 2 veya daha fazla üretim birleştirilerek tek irsaliye veya bir üretim kaydı 2 veya daha fazla kayda bölünerek ayrı ayrı irsaliye basılabilir. Üretim bittikten sonra müşterinin değişmesi durumunda müşteri değiştirilerek tekrar irsaliye yazdırılabilir.

8. Kullanıcı Yetkileri;
İstenildiği takdirde operatör yetkileri kısıtlatana bilir veya genişletilebilir.

9. Siparişten Üretim;
Günlük sipariş kayıtları tanımlanarak sipariş listesi üzerinden programlı olarak üretim yapılabilir. Üretim yapıldıkça sipariş ekranından her sipariş için ayrı ayrı ne kadar üretildiği, kalan üretim miktarı takip edilebilir.

10.Planlı Üretim;
Yapılmak istenen beton, üretim esnasında veya önceden plan olarak tanımlanır ve üretim bitiminde bir sonraki üretim onay gerektirmeksizin otomatik olarak başlayacaktır. Plana tek tek üretim kaydı eklene bildiği gibi, daha önceden tanımlanan siparişler üzerinden de plana eklenerek sipariş durumu ve kalan sipariş miktarı takıp edilebilir.

11.İnternet;
İsteğe göre program internet üzerinden kontrol edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. İnternet üzerinden tanımlanan kullanıcı hakları dâhilinde yukarıda belirtildiği gibi kayıt giriş
(reçete, müşteri, şantiye, kamyon vb.), önceki üretimlerden izleme, raporlama ve sipariş girişi yapılabilir, değiştirilebilir veya silinebilir. Raporlar yazıcıdan yazılabilir veya PDF, Excel, Word formatlarında kaydedilebilir. Oluşabilecek programsal arızalar internet üzerinden düzeltilebilecektir. İnternet üzerinden kullanım için kullanıcı tarafından sabit (static) ip alınmalıdır.

12.Uzaktan Destek; Kabinde internet olduğu taktirde bilgisayarla ilgili problemlere uzaktan destek verilebilecek sorunlar hızlı şekilde girerilecektir.

13.Muhasebe Programı Entegrasyonu;
Tesiste kullanılan muhasebe programına (Netis, Logo, Mikro, Sap) yapılacak entegrasyon sonucunda yapılan üretimler muhasebe programı veritabanına otomatik olarak kaydedilir. Muhasebe programı entegrasyonu için gerekli bilgi (server adı, kullanıcı adı, şifre vs.) kullanıcı tarafından temin edilecektir.

14.SMS;
İsteğe göre önceden belirtilen müşteri telefon numarasına,ProkserNET Sms Modülünde hazır olan şablon aracılığı ile yada sizin oluşturduğunuz şablon ile
İrsaliye Basımı Bilgi sms : Sayın <isim>, <santiye_ad> şantiyesine ait <irsaliye_seri_no><irsaliye_no> numaralı <metrekup>m3 <recete_ad> betonunuz <saat>’te yola çıkmıştır.
Sipariş Onaylandı Bilgi sms : Sayın <isim>, <santiye_ad> şantiyesine ait <toplam_miktar>m3 <recete_ad> beton siparişiniz onaylanmıştır. (Hizmet: <hizmet1_ad>)
Sipariş Tamamlandı Bilgi sms : Sayın <isim>, <santiye_ad> şantiyesine ait <toplam_miktar>m3 <recete_ad> beton siparişiniz tamamlanmıştır. (Üretilen miktar: <uretilen_miktar>)
Şablonları ile müşterilerinize bilgi sms i gönderebilirsiniz.

İLETİŞİM

İLETİŞİM

  • Adres : 1245 Sokak No:15/G Yenişehir Konak İZMİR 35110 TÜRKİYE
  • Telefon : +90 232 449 28 18
  • Fax : +90 232 449 28 48
  • Email : prokser@prokser.com.tr

BİZE ULAŞIN