Hakkımızda

Prokser Elektromekanik Sistemler, otomasyon konusunda Uzman ve Tecrübeli bir mühendislik firmasıdır.
Prokser yoğunlukla Hazır Beton Santrali, Taş Kırma-Eleme Tesisi ve Asfalt Üretim Plenti otomasyonları yapmakla birlikte her türlü otomasyon ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir firmadır. Hizmetlerini verdiğimiz ürünleri görmek için Ürün Kataloğumuz‘a bakabilirsiniz.
Firmamız 2000 yılında kurulmuş olup o günden bu yana başta Türkiye olmak üzere İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya, Kazakistan ve Orta Asya Ülkeleri, Libya, Cezayir ve Kuzey Afrika Ülkeleri, Azerbaycan ve Kafkas Ülkeleri, Irak, Afganistan, Pakistan, Dubai, Umman, Ekvator Gine, Bulgaristan, Kosova gibi geniş bir yelpazede ülkelere santral kurulumu gerçekleştirmiştir. Türkiye içerisinde de birçok santral kurulumu gerçekleştirilmiştir. Bu referansları ayrıntılı görebilmek için Referans Listemiz‘e göz atabilirsiniz.
Hazır beton sektöründe öncü olan beton santrali otomasyon programımız ProkserNET, beton üretim sahalarında operatörlere kolaylık sağladığı gibi, üretimde kontrol ve izlemeyi son derece kullanışlı hale getirmiştir. Operatörün üretim yapması, laborantın uzaktan reçeteleri düzenlemesi, şantiye şefinin veya yetkililerin uzaktan üretimleri takip etmesi ve raporlaması gibi bir çok kolaylıklar sunan beton santrali otomasyon programı ProkserNET, sürekli gelişmeye devam etmektedir.
Otomasyon dünyasının en önemli parçlarından olan PLC(Programmable Logic Controller – Programlanabilir Mantık Kontrolü) konusunda kullanılan markalar çeşitlilik göstermekle birlikte yoğun olarak Schneider Electric marka PLC’ler tercih edilmektedir.
Elektrik Kontrol Panosu olarak TSE ISO Belgeli Elektrostatik Toz Boyalı Panolar tercih edilmektedir. Elektrik Kontrol Panosu elemanlarından Termik, Kontaktör ve Motor Koruma Şalteri için Schneider Electric, Şalter ve Sigorta için Merlin Gerin, Röle, Klemens ve Kanal için Phoenix Contact markaları tercih edilmektedir.
Tartım için Baykon indikatör yada Loadcell modülü kullanılmaktadır.
Otomasyonun tam kontrolünü sağlayan Bilgisayar Programı (SKADA) tamamen firmamız tarafından yazılmaktadır. Program, Visual Studio.NET 2017 ile ve PostgreSQL veritabanı kullanılarak tasarlanmaktadır. Ayrıca Üretim Ekranı DirectX ile üç boyutlu (3D) olarak tasarlanmaktadır.
Tüm otomasyon sistemlerimizde isteğe bağlı olarak Netsis, Logo, Mikro muhasebe programlarına entegrasyon yapılmaktadır. Muhasebe entegrasyonu ile irsaliye kayıtlarını otomatik olarak ister anlık, ister gün sonunda aktarmasını sağlayabilirsiniz.
Ayrıca isteğe bağlı olarak internetten izleme arayüzü ile dünyanın her neresinde olursanız olun otomasyon sisteminizi takip edebilir, günlük, haftalık, aylık yada yıllık raporlayabilir, bu raporları pdf, excel yada word‘e kaydedip yanınızda bulundurabilir yada çıktı alabilirsiniz.
Otomasyon programının tablet versiyonunu kullanarak üretimi kablosuz (wifi) özelliği ile yapabilirsiniz.
Referanslarımız ile ilgili bizimle İletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM

İLETİŞİM

  • Adres : 1245 Sokak No:15/G Yenişehir Konak İZMİR 35110 TÜRKİYE
  • Telefon : +90 232 449 28 18
  • Fax : +90 232 449 28 48
  • Email : prokser@prokser.com.tr

BİZE ULAŞIN